Magiczna moc kamieni mineralnych. Część I

Magiczna moc kamieni mineralnych. Część I

Poznaj magiczną moc kamieni mineralnych- siła płynąca prosto z natury. Każdy z Nas ma przypisany do swojego znaku zodiaku odpowiedni kamień naturalny,który określa między innymi siłę naszego charakteru,silne strony oraz te słabsze cechy nad którymi warto popracować. 

Metoda leczenia kamieniami stosowana jest w żywej do dziś tradycyjnej medycynie chińskiej i w indyjskiej - ajurwedzie.

Agat to kamień miłości i wierności,uznany również za kamień równowagi fizycznej,emocjonalnej i intelektualnej. Harmonizuje energię yin i yang. Działa uspokajająco i dodaje pewności siebie. Poprawia koncentrację uwagi i zdolności analityczne-co jest bardzo przydatne przy rozwiązywaniu problemów.

Akwamaryn nazywany jest ,,kamieniem odwagi''. Dodaje odwagi ludziom nieśmiałym,bądź tym którzy mają trudności ze szczerym wyrażaniem emocji,uczuć,myśli oraz z asertywnością. Oddziałuje na centrum komunikacji i relacji międzyludzkich.

 Ametyst odciąga złe myśli i pomaga w zachowaniu wstrzemięźliwości na długie lata. Kamień przywraca harmonię ducha oraz pozwala skupić się na rzeczach ważnych,bierze udział w kształtowaniu silnej woli i pracy nad charakterem. 

Bursztyn noszony przy sobie oczyszcza serce i ducha, a przede wszystkim pomaga w dotarciu do pradawnej mądrości naszych przodków. Jeśli będziemy go często nosić , pomoże nam przyciągnąć do siebie ludzi lojalnych oraz hojnych. 

Cytryn polepsza trawienie,wzrok,ma korzystny wpływ na śledzionę i trzustkę a także przynosi ulgę przy wrzodach żołądka. Zapewnia zdrowy,spokojny sen. Cytryn podobnie jak oliwin dodaje odwagi,sprzyja jasności umysłu i wzmacnia umiejętności komunikacyjne. 

Diament przynosi oczyszczenie,zarówno psychiczne jak i fizyczne. Chroni od zła i wysyła negatywne energie do nadawcy. Dodaje odwagi,wzmacnia cierpliwość ,zmysł artystyczny i kreatywność. Wspomaga podejmowanie właściwych decyzji oraz rozwiązywanie problemów prawnych. 

Granat jest nazywany kamieniem sukcesu. Wzmacnia siłę woli,logiczne myślenie i motywację wewnętrzną. Dodaje odwagi do podejmowania ryzyka i sprzyja osiąganiu sukcesów. Granaty należy chronić przed dużymi wahaniami temperatury ,gdyż może to spowodować pojawienie się odprysków. 

Hematyt oddziałuje na układ krwionośny,dlatego pomaga przy wszelkich problemach związanych z krwiobiegiem a także z miesiączką. Zapobiega również powstawaniu żylaków. Ułatwia wchłanianie żelaza,co jest szczególnie ważne w przypadkach skurczów mięśni i anemii. Wspomaga pracę nerek i leczenie chorób pęcherza moczowego. 

Jaspis generalnie jest kamieniem wspierającym i uspokajającym,szczególnie dla ludzi żyjących w stresie. Pomaga w kontaktach z ludźmi ,przywraca poczucie jedności i połączenia,zarówno ze sobą samym jak i z innymi,pomaga załagodzić konflikty. Jaspis można wykorzystać do medytacji,ugruntowania pracy ze snami.

Kamień księżycowy według ezoteryków jest kamieniem pełnym energii ,która wpływa na ludzką świadomość i wnętrze. Pozwala zajrzeć w głąb siebie,dlatego jest polecany do medytacji,tłumaczenia snów i seansów jasnowidzenia. To dlatego,że ma też wpływ na intuicję. 

Karneol (karniol,krwawnik) przez swoją czerwoną barwę utożsamiany jest z cielesnością i zdrowiem. Uważa się go za kamień poprawiający kondycję organizmu. Wiedza ezoteryczna przypisuje mu właściwości dodające odwagi i pewności siebie. Przynosi również szczęście i jest amuletem chroniącym przed złem. 

 Koral obdarza osobę noszącą go mądrością i skromnością. Redukuje lęki, stresy i sprzyja stabilnemu życiu rodzinnemu. Eliminuje zbytnią nerwowość ,panikę i tendencje samobójcze. Koral wzmaga witalność ,odwagę i sprzyja urzeczywistnianiu zamierzeń. 

Kryształ górski jest kamieniem o najsilniejszym działaniu oczyszczającym-zarówno ciało,umysł jak i pomieszczenia. Przez tę właściwość zwany jest ,,królem kryształów'', ,,neutralizatorem'', ,,solą ziemi''. Ze względu na swą przejrzystość symbolizuje czystość. Przyciąga moc światła i energii.

Opal pogłębia kosmiczną świadomość i sprzyja wizjom. Stymuluje oryginalność, intensyfikuje emocje i pozwala uwolnić się od blokad i zahamowań. Przyciąga pomyślny los i sprzyja dobrobytowi a także wyzwala naturalną spontaniczność i pomaga wyrazić swoje prawdziwe ja. 

Onyks symbolizuję siłę i moc. Jego energia daje nam wytrzymałość i odporność przy wykonywaniu trudnych i złożonych zadań. Pogłębia on poczucie kontroli nad swoim życiem,obdarza takimi cechami jak determinacja,wytrwałość,odwaga i stanowczość. Jest pomocny przy podejmowaniu trudnych decyzji.

Perły mają działanie ochronne, uwydatniają takie cechy jak lojalność ,honor i są pomocne przy rozwijaniu. Pomagają również docenić życie,cieszyć się nim i czerpać z niego pełnymi garściami. W przeszłości perły stosowano do ochrony przed złym spojrzeniem. Były również pomocne przy przewidywaniu przyszłości. 

Rubin przywraca odpowiedni poziom cukru we krwi. Jest również skuteczny przy leczeniu gorączki i usuwaniu wewnętrznych infekcji. Łagodzi bóle menstruacyjne,reumatyczne a także wzmacnia serce. Dodatkowo rubin sprzyja pozytywnym myślom ,radości, łagodzi stres i stany depresyjne oraz zwiększa intuicję i pewność siebie.

 Szafir jest uznawany również uznawany za usposobienie spójności, czystości, miłości,prawdy i czystego sumienia. Osoby noszące szafiry ma on uczynić szczęśliwymi i odważnymi. W średniowieczu uważano nawet,że kamień ten pomaga oddalać złe duchy.

Szmaragd ma właściwości uspokajające i kojące zmysły. Taki wpływ ma szmaragd na ludzką psychikę. Pomaga w wielu emocjonalnych zawahaniach,przywraca równowagę,harmonię wewnętrzną oraz spokój. Pomaga również łagodzić wszelkie negatywne emocje takie jak gniew,złość i nienawiść. 

Topaz to kamień posiadający niewiarygodną moc ,potrafi uduchowić, rozwijać wewnętrzną stronę ludzkiej natury , ciało i umysł każdego. Pomaga także w pokonywaniu różnych problemów i napotkanych trudności z którymi nie umiemy sobie poradzić. Jest symbolem wielkiej siły i mocy, pozwalającym wyzbycia się złych myśli.

Turkus posiada właściwości łagodzenia bólów reumatycznych,głowy oraz oczu. W medycynie alternatywnej stosuje się go do wzmacniania serca i gardła. Turkus ma zapobiegać chorobom nowotworowym, pozytywnie wpływać na błędnik, który odpowiada za naszą równowagę oraz ochrania przed działaniem sprzętów elektronicznych. 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl