Magiczna moc kamieni mineralnych. Część II

Magiczna moc kamieni mineralnych. Część II

Magiczna moc kamieni naturalnych część II. Ciekawostki, właściwości lecznicze oraz symboliczne znaczenie. Moc płynąca do Nas z natury-korzystajmy z tej wiedzy. 

Kianit - właściwości lecznicze kianitu to przede wszystkim regeneracja systemu nerwowego. Ułatwia koncentrację i zapamiętywanie nowego materiału w edukacji. Regeneruje i usuwa zmęczenie. Uważa się,że kianit wspiera prawidłowe funkcjonowanie tarczycy,reguluje ciśnienie oraz wspiera leczenie stanów zapalnych,pomaga przy alergii,astmie i uciążliwej migrenie. 

Krzemień pasiasty- jest przede wszystkim kamieniem optymizmu. Działa antydepresyjnie,chroniąc przed negatywnymi wpływami, wyciszająco nie pozbawiając energii wewnętrznej,dodaje sił fizycznych usuwając znużenie i skutki przepracowania. Wpływa korzystnie na wygląd poprawiając stan skóry i włosów. 

Kwarc- w medycynie niekonwencjonalnej wspomagać ma dolegliwości związane z układem sercowo -naczyniowym. W związku z tym,że jest kamieniem miłości sprzyja płodności. Łagodzić ma wewnętrzny niepokój i stres,a ponadto sprzyja koncentracji i zapamiętywaniu. 

Kwarc tytanowy- aktywuje nasz analityczny umysł,co skutkuje lepszymi umiejętnościami zapamiętywania i bardziej skupioną energią. Poprawia naszą zdolność do relaksu i rozjaśnienia, pozwalając Nam zobaczyć humor w rzeczach oraz po prostu odpocząć i cieszyć się chwilą. 

Kwarc niebieski- nadzieja, inspiracja, poprawa komunikacji w przyjaźni i związkach . Uspokaja umysł, wyprowadza ze strachów , ułatwia przechodzenie przez duże zmiany życiowe. Przywraca inspirację i nadzieję. Łączy człowieka z jego duchową naturą i powołaniem,podsyca kreatywność. 

Kwarc różowy- uwalnia Nas od lęków,smutku i stresu. Mamom w ciąży daje ochronę i siłę. Kwarc różowy jest popularnym narzędziem terapeutycznym. Jego łagodząca częstotliwość pozwala oddziaływać na ciało i pole energii, wnosząc wspomagający składnik do uzdrawiającego układu. 

Kwarc szary/ kwarc dymny - pobudza płodność , wzmacnia serce,nerki. Uspokaja, dobry odpromiennik. Labradoryt jest kamieniem mistycznym pomagającym w odnalezieniu swojej drogi życiowej. 

Labradoryt- jego energia uwalnia od natłoku dręczących myśli,przywołuje jasność umysłu, pomaga walczyć z frustracją , dodaje odwagi , pomaga w pozbyciu się nieśmiałości ale  również pomoże Ci w pozbyciu się nałogów i uwolni całe pokłady pozytywnej energii. 

Lapis lazuli- wzmacnia system odpornościowy organizmu i leczy zatoki. Jest również przydatny przy problemach z mową i słuchem. Na system nerwowy działa wyciszająco , łagodzi objawy stresu i bezsenności. Leczono nim także nadciśnienie, działa łagodząco na astmę i inne niedomagania układu oddechowego. 

Larvikit- to kamień sprzyjający działaniu. Pomaga przezwyciężać lęki oraz wprowadzić w życie balans i równowagę. Działa oczyszczająco. Lawa to kamień ochronny i wzmacniający.

Lawa wulkaniczna- skupia negatywną energię i zamienia ją na pozytywną. Transformuje nie tylko osobę ale również jej otoczenie. Stymuluje łagodny przepływ energii, który uzdrawiająco działa na ciało,umysł oraz ducha. 

Noc Kairu z piaskiem z pustyni- kamień szczęścia, generator energii. Stabilizuje emocje,pomaga w depresji,artretyzmie , reumatyzmie i innych stanach bólowych. Łagodzi niepokój i stany zapalne. Wspomaga przepływ myśli między ludźmi,odstrasza ludzi niechcianych. 

Mookait-w sferze fizycznej jest dobry na zatoki, ból gardła i przeziębienia. Chroni przed udarem i oparzeniami słonecznymi. Reguluję ciepłotę ciała. Woda mookaitowa pomaga przy egzemie, ropnych ranach oraz ukąszeniach owadów. 

Morganit- ze względu na swój pozytywny różowy kolor oddziałuje przede wszystkim na nasze życie emocjonalne i duchowe. Wspiera poczucie bezpieczeństwa oraz równowagę emocjonalną, a także daję poczucie ochrony duchowej. Niektórzy wierzą,że kamień chroni przed złymi wpływami i nieszczęśliwymi wydarzeniami. 

Muszla-skupia dobrą energię i odgania złą. Wspiera w komunikacji,współpracy i podnosi poziom zaangażowania. Uspokaja. 

Muszla szara- symbol miłości przynoszący szczęście w małżeństwie. Pomaga w utrzymaniu miłości i szczęścia partnerskiego. Wpływa uspokajająco, łagodzi lęki, usuwa stany depresyjne, wspomaga poczucie pewności siebie i poprawia samopoczucie. 

Nefryt- w średniowieczu kamień ten miał chronić osobę,która go posiadała przed ,,złym spojrzeniem'' , czyli negatywną energią wysyłaną przez innych ludzi. Do dziś uważa się,że nefryt wspiera psychicznie w nerwowych sytuacjach i w pośpiechu. Przynosi spokój,harmonię ,pobudza kreatywność, daję pogodę ducha oraz odwagę. 

Fluoryt- usprawnia pracę mózgu, zmniejsza negatywny wpływ stresu, chroni przed chorobami zębów,dziąseł i kości. Poprawia kondycję fizyczną, dobrze działa na serce, włosy i skórę. Zmniejsza również skłonność do bólu głowy i migren. 

Frenit- jest kamieniem bezwarunkowej miłości. Działanie wspierające związki, wzajemne zrozumienie i przezwyciężanie kryzysów związkowych. Ma działanie uspokajające, pomaga uporządkować niespokojne myśli, pomaga się skoncentrować, przydatny w medytacji i chwilach wymagających skupienia. 

Granit-wpływa uspokajająco, łagodzi lęki, usuwa stany depresyjne, wzmaga poczucie pewności siebie i poprawia samopoczucie. Jest również pośrednikiem w komunikacji z istotami niebiańskimi czyli naszymi aniołami stróżami oraz opiekunami duchowymi.

Howlit- uspokaja i uczy cierpliwości. Doskonały do medytacji i na spokojny sen. Wycisza umysł i eliminuje napięcia. Jest przydatny gdy ma się do czynienia z ludźmi gwałtownymi i wybuchowymi, uodparnia na ich agresję. W medycynie niekonwencjonalnej howlit stosowany jest przy bólach fizycznych. 

Jadeit- pełni funkcję amuletu, skutecznie odpędzającego złe duchy i równie złe czary. Kamień ten usunie toksyny zalegające w nerkach, poprawi pracę grasicy i serca, a także układu trawiennego, neutralizując w końcu schorzenia pęcherza i bóle wątroby i nerek. 

Kalcyt- pomaga dzięki podwójnemu załamaniu światła w podwajaniu magicznych zaklęć. Pomaga odczytywać ukryte znaczenia. Zmniejsza napięcie, uzdrawia wzrok , uwalnia od migren i bólów głowy. Pomocny jest również w uwalnianiu energii. 

Kamień słoneczny- pomaga usunąć z umysłu nieprzyjemne myśli. Pomaga podejmować dobre decyzje, łączy z intuicją. Jest kamieniem, który pomaga iść drogą serca - osiągnąć swoją harmonię. 

Lepidolit- pomaga ustabilizować nastrój i uwolnić od depresyjnych myśli. Pomaga w stanach nieufności, stresie i skłonnościach do nałogu. Lepidolit przywołuje radość i optymizm. Zachęca do wyjścia ze smutku,przywraca wiarę w siebie. 

Lolit-uznany jest za kamień zwiększający świadomość oraz zachęcający do wyrażania indywidualnej ekspresji. Dlatego uwielbiany jest przez artystów, którzy uzyskują dzięki niemu wyciszenie i skupienie umysłu. 

Magnezyt- pomaga pozbyć się nadmiaru wody i metali ciężkich z organizmu. Wspomaga układ limfatyczny. Działa odprężająco i rozkurczowo w napadach astmy, kolki wątrobowej ,migrenie, bólu głowy i żołądka. Działa rozkurczowo podczas porodu. Działa wspomagająco w problemach z układem kostnym i zębami. 

Malachit- sprowadza Nam dobry,spokojny sen i dużą dozę optymizmu. Otwiera również serca na miłość. Jest kamieniem transformacji, pomaga Nam w dobrych przemianach. Jest to wyjątkowo optymistyczny kamień, a Ci którzy uwierzą w jego moc potrafią odmienić swoje życie na bardziej pozytywne. 

Obsydian- ma moc kasowania wszelkich iluzji i nieprawdy. Wzmacnia ciało i aurę-energetycznie. Nie tylko daję ochronę przed negatywnymi emocjami, ale także pomaga przetwarzać je na energię pozytywną. Obsydian jest czarnym kamieniem, który posiada piękny błysk.

Peridot-łagodny zielony kolor kamienia kojarzy Nam się ze spokojem, bezpieczeństwem i błogostanem. Amulety z peridotów są w stanie wyleczyć kogoś z hipochondrii czy lęku pzed ciemnością. 

Piasek pustyni- zwany także kamieniem tysiąca słońc oraz kamieniem szczęścia. Jest kamieniem syntetycznym - sztucznie wytworzonym minerałem podobnie jak noc Kairu. Kamień ten mieniący się błyszczącymi drobinkami poprawia nastrój, odpędza zmęczenie , wpływa kojąco i uspokajająco. 

Piryt-jest kamieniem niezależności , samodzielności i odpowiedzialności. Nadaje się znakomicie dla osób chcących wziąć życie w swoje ręce i przeprowadzić w nim wielkie zmiany. Daje motywację i energię niezbędną do zapoczątkowania i przeprowadzenia tych zmian i pomaga uporać się ze wszelkimi problemami. 

Riolit- symbolizuje zmianę, niezliczoną ilość możliwości oraz postęp. Wyjawia na światło dzienne potencjał duszy, kreatywność ,przywołuje zdolność do tworzenia, a potem zbierania owoców swojej pracy. 

Rodochrozyt- jest kamieniem miłości, związków uczuciowych i równowagi. W medytacji używa się go do energetycznego przyciągania ,,drugiej połówki''i podkreślania swojej żeńskiej lub męskiej atrakcyjności, szczególnie jeśli dana osoba czuję się niewarta miłości i niekochana.

Rodonit-wspiera związki, dodaje spokoju i pomaga wybaczać. Pomaga wyrażać uczucia i uczy bezwarunkowej miłości . Ułatwia porozumienie z partnerem. Ugruntowuje uczucie miłości. 

 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl