Styl vintage

Styl vintage

Styl vintage w biżuterii wyróżnia się pomysłowością i elegancją, tak charakterystyczną dla minionych dekad.

Inspiruje się zarówno wzornictwem lat dwudziestych i sześćdziesiątych jak i estetyką baroku. Śmiało romansuje również z innymi stylistykami. Ważne jest przede wszystkim to, że łączy stare z nowym. 

Biżuteria vintage to ta ze szkatułek naszych babć, przekazywana z pokolenia na pokolenie, wyszperana na pchlich targach.

Przykładem są m.in. kolczyki z unikatowymi kryształkami, łańcuszki ze spersonalizowanym grawerem, pierścionki z duszą.

SKARBY O WARTOŚCI SENTYMENTALNEJ,PRZYWOŁUJĄ MELANCHOLIJNE PIĘKNO MINIONYCH LAT.

Biżuteria w stylu vintage to obecnie absolutny trend i to nie tylko tego sezonu.

Vintage to również styl w kulturze i sztuce. Zaistniał w XIX w. w modzie, polegał na noszeniu rzeczy z innej epoki. Przykładem mogą być ubrania z poprzednich dekad oraz starsze niż 20 lat. 

Powinny to być zarazem rzeczy wysokiej jakości, mało podatne na zniszczenia, którym upływ czasu nadaje szlachetności. Obecnie słowem tym określa się produkty, które jedynie nawiązują do poprzednich epok.

VINTAGE NIE STRONI OD ZESTAWIEŃ AWANGARDOWYCH I SZOKUJĄCYCH, TO STYL DLA OSÓB SZUKAJĄCYCH SWYCH KORZENI I CHCĄCYCH POKAZAĆ SWÓJ INDYWIDUALIZM. 

Styl vintage wpasowuje się w praktycznie każde panujące trendy w modzie. Jest to spowodowane nieprzemijalnością zastosowanych w nich rozwiązań i dobrze kojarzącej się stylizacji.

Przykładowo, plecaki w stylu vintage cechują się wykorzystaniem trwałych materiałów oraz zastosowaniem praktycznych sposobów zamykania np. skórzane klapy. Produkty te stworzone są zazwyczaj ze skóry naturalnej, czy płótna.

W naszym sklepie cały dział w KOLCZYKACH poświęcony jest dla stylu VINTAGE. Znajdziecie tam m.in. kolczyki koła klasyczne złote i srebrne, stare złoto z perłami, kolczyki chwosty bawełniane czy z kamieniami naturalnymi. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl