Symbole w biżuterii

Symbole w biżuterii

Symbole w biżuterii są bardzo popularnymi i modnymi motywami. Zapewne wielu  z Was zastanawiało się niejednokrotnie nad znaczeniem symbolu w swojej prywatnej kolekcji. Dzisiaj chciałabym przybliżyć kilka najpopularniejszych motywów. 

Piórko oznacza kreatywność i artystyczną duszę. Skrzydła i pióra kojarzą się z lataniem i lekkością. Właśnie taka jest dusza kobiet wysoko wrażliwych i uduchowionych, a piórko stanowi symbol ich wewnętrznej inspiracji. Ponadto piórko to symbol wolności bez granic. Oczywiście pióra są nieodłączną częścią symboliki ptaka, czyli są mocno związane z symbolem powietrza. Symbolizują wolność i inspirację. Są też idealnym symbolem ludzi, którzy dużo podróżują. Tak sam ptaki jak i pióra, nie znają granic. 

Łapacz snów to indiański talizman przywołujący tylko dobre sny, a także cudowna biżuteria, która może służyć jako Twój talizman. Okrągła obręcz łapaczy snów ma symbolizować krąg czasu i życia, Ziemię oraz cztery strony świata. Ażurowy wzór wewnątrz niej czyli tzw. sieć miała być symbolem więzów rodzinnych. 

Ptak to symbol nadziei, miłości, wierności, szczęścia i przemiany. Zwiastuje nie tylko nadejście wiosny, ale także życiowych zmian. Jest zapowiedzią lepszego jutra i wysłannikiem dobrych nowin. W starożytności śpiew ptaka oznacza narodziny nowej miłości. 

Czterolistna koniczyna to symbol i amulet szczęścia, a znalezienie jej ma zwiastować coś dobrego. To często wykorzystywany wzór, który ma stanowić swego rodzaju talizman przynoszący pomyślność. Często koniczyna ta dawana jest w prezencie osobom, które zaczynają nową ścieżkę życia. 

Serce w większości kultur jest synonimem miłości, zaangażowania, oddania. Wręczone wybrance serca gwarantuję, że zrozumiecie się bez słów. Można wyrazić nim miłość czy pragnienie bycia ze sobą. 

Kwiat symbolizuję tajemnicę, piękno oraz symetrię. Lilie są uznawane za kwiaty niewinności i czystości. Różowe kwiaty symbolizują wdzięczność i sympatię, natomiast biały to symbol wierności, dlatego takie ozdoby są popularne na ślubach. 

Liść symbolizuje nieśmiertelność, nieskończoność, życie , tajemnicę miłości, wierności i związanie . Daje też wrażenie subtelności i lekkości kobiecych uczuć. 

Koło symbolizuję upływający czas, ale może mieć także drugie znaczenie w biżuterii- odrodzenia. W końcu jest takie powiedzenie, życie kołem się toczy. Jeżeli ktoś umiera, ktoś inny się rodzi. Niektóre kręgi kulturowe uważały koło za symbol wieczności i nieśmiertelności. 

Kwadrat może symbolizować stabilizację i być formą okazania tego, że mamy już własny dom i czujemy się w nim dobrze. Symbolizuje więc tzw. cztery kąty. Kwadratowa biżuteria pokazuje więc bezpieczeństwo, spokój i harmonię jaką obdarzona jest osoba, która ją nosi. 

Trójkąt to bardzo bogata symbolika. Dla chrześcijan oznacza Trójcę Świętą, więc jest boskim symbolem. W symbolice trójkąta znaczenie ma to, w którą stronę skierowany jest wierzchołek, jeśli ku górze to symbolizuje męską energię, ogień i działanie. 

Drzewko szczęścia lub drzewko życia to motyw symbolizujący życie, długowieczność i zdrowie. Symbolizuje również szczęście, radość i bezpieczeństwo. Naszyjnik drzewo życia lub wiszące kolczyki drzewko szczęścia to również piękny symbol kobiecej ambicji i mądrości. 

Nieskończoność symbolizuje trwające wiecznie uczucie ( przyjaźni lub miłości ). Jest także symbolem wierności. Idealny podarunek dla osoby, która jest dla nas bardzo ważna. 

Biżuteria, którą możecie zakupić w Naszym sklepie to różnorodność wzorów i kolorów. Cechuje się przede wszystkim artystycznym wykonaniem z dbałością o każdy szczegół. Wykonana jest z nieuczulających materiałów, nie zawiera niklu ani chromu . Sprawi,że każdy Twój dzień będzie kolorowy .

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl